DIY набір Ялинка Colorful Led

Всім привіт, новий рік уже настав, свята все вже відсвяткували, а ялинка то залишилася!) У цьому огляді я хотів би розповісти про конструктора «Ялинка», який треба зібрати самому. Докладніше під катом.

 
 


Вирішив я якось взяти на огляд вже давно всім відомий набір — конструктор «Ялинка», щоб прикрасити свій робочий стіл. Справа була на початку грудня, вибираючи її я думав що посилка все ж таки прорветься крізь новорічний завал на пошті, але купонна лихоманка Алі зробила свою чорну справу. Абсолютно всі посилки, незалежно від того з трек номером вони, або без трек номера, всі потрапили до загального потоку завалу, так що свій пакет я забрав тільки після новорічних свят. Зібрати конструктор все ж таки необхідно, не чекати ж до наступного року =).
Запаковано було непогано, весь вміст продавець обмотав кілька шарів поролону, завдяки чому все доїхало в цілості.

Посилка була збірною, все що не відноситься до огляду не показуватиму. Пакет з набором це звичайний zip-пакет, з якимось внутрішнім магазинним маркуванням, яке нам нічого корисного не скаже.

Особливості:
Модель: CTR-30C (Colorful light) Робоча
напруга: DC4.5-5В
Живлення: 3хAA батарейки (пальчикові) або USB зарядка (не входить в комплект) Розміри
: 60 x 136 x 60мм (Довжина x Висота x Ширина )

Вміст: Розпакувавши вміст, я не виявив жодної інструкції. Забігаючи наперед скажу, що виявляється інструкція була доступна для завантаження на сторінці товару, але я помітив її там тільки після того, як все вже зібрав)). На руках у мене не була навіть простої схеми складання, вирішив збирати починаючи від найлегшого і плавно переходячи до складного. У комплект входило наступне: - Три друковані плати - Холдер для батарейок (або акумуляторів) типу АА - 13 резисторів - Кнопка включення, вхід для 5В - 6 конденсаторів - 6 транзисторів - 37 діодів Кабель юсб - Гвинтики, болтики друкованих плат, воно просто на найвищому рівні. Я не чекав від китайців такої акуратності у їх виготовленні, жодних косяків печатки, косяків самих форм немає. Всі доріжки на платах там, де вони й мають бути.



















 


Для зборки ялинки нам потрібно буде підготувати робоче місце, дістати і розкласти необхідні інструменти. ))

Збірка
Приступимо до ручної праці, почнемо паяти з найпростіших елементів

. шість штук, все з однаковими характеристиками - 16В, 47uF (мікрофарад) Згинаємо

контакти конденсаторів під кутом в 90 градусів.

С2, С3, вказана плюсова сторона і заштрихована — мінусова.

Додаткове фото


Припій у мене виявився дуже погано якості, тугоплавкий, довелося піднімати температуру до 350гр, та ще й товстий — 1мм, для таких робіт як ми повинні зробити краще використовувати максимально тонкий з меншою температурою плавлення.

Закінчивши з конденсаторами, перейдемо до транзисторів, якщо хтось не знає це ті що з трьома ногами)). Їх так само 6 штук і одному і тому ж маркуванні - S9014 C331.

 


Паяти потрібно слідуючи маркуванню на самій платі, по-перше, всі місця для транзисторів підписані відповідним чином (9014), по-друге є і підказка для правильної їх установки.

Ніжки від транзистора можна відігнути в різні боки для полегшення процесу паяння, потім відкушуємо зайве.

Далі транзистор згинаємо до плати, щоб нічого не стирчало і це виглядало більш презентабельно.

Додаткове фото


А тепер на черзі, як мені здається, найскладніше — це встановлення резисторів. Ніяким чином вони не помічені, який з них якогось номіналу зрозуміти відразу неможливо. Уявімо ситуацію, що у нас немає в господарстві мультиметра, навіть найпростішого, як же тоді бути? Відповідь проста, кожен резистор має кольорове маркування (кільця), за якою можна визначити його номінал.
Переглянувши уважно весь набір, я виділив їх трьох видів:
- коричневий, чорний, червоний, золотий 1ком
- червоний, червоний, червоний, золотий 2.2ком
- коричневий, чорний, помаранчевий, золотий 10ком

Отримавши значення я перевірив і за допомогою мультиметра і все зійшлося, можна. Насамперед встановлюю резистори номіналом 10КОм, тому що тільки для них на платах є маркування (R1, R3, R5 як на одній так і на другій платі). Якою стороною їхньої паяти різниці немає, резистори не мають полярності.

Замір мультиметром


Резистори на 10ком встановлено на їх місця.

Але дилема, для резисторів, що залишилися, не підписані їх посадкові місця, куди який паяти?.. Вирішив на місця R2, ​​R4, R6 встановити резистори номіналом в 1КОм, а на R7 - 2.2КОм.

Перейдемо до світлодіодів, всі вони зовні одного кольору, що полегшує нам завдання і не потрібно відсівати по групах кольорів.

Місця під них позначені як D1-D18. При встановленні треба бути уважним, світлодіоди мають полярність, довга нога це плюс. Тепер дивимося на плату, там є одразу дві підказки, перша це форма місця паяння, плюсовий контакт завжди квадратний, друга підказка – це ключ поряд з мінусовим (див. фото нижче).

Процес встановлення світлодіодів виявився дуже стомлюючим, було витрачено більше півгодини на всю роботу. І треба бути особливо уважним. щоб не вийшло конфузу з полярністю, не думаю що комусь потім захочеться перепаювати і виправляти свої помилки.

 

Усі світлодіоди на місці


Відклавши убік готові макети ялинки, підготуємо основу для її встановлення. Представляє воно собою невеликий квадрат з текстоліту з прорізами для двох інших плат з формою ялинки.
Крім того на основу потрібно впаяти кнопку включення та вхід 5В для живлення від юсб зарядки.

Після того як встановив кнопку і вхід вирішив перевірити, чи буде працювати моя збірка і тут сталося незрозуміле, від батарейок все працювало, а ось від юсб зарядки немає.

Виявилося, що я впаяв їх не на той бік плати, потрібно було все встановлювати на те, що мала написи, це можна бачити на фото нижче.

Встановимо плату з нашими світлодіодами, для неї в основі є спеціальні прорізи, а також майданчик для спайки. Не забуваймо про полярність, на всіх платах є підказки у вигляді графічного позначення + та -.

Друга половинка макета на місці та наш конструктор майже зібраний!

Додатково для збільшення жорсткості конструкції спаюємо половинки між собою, для цього є спеціальні майданчики (позначені стрілками).

Холдер під батарейки (акумулятори) розміщуємо під основою ялинки, скріплюємо двома гвинтами.


Провід від холдера виводимо зверху плати і впаюємо за підказкою (+ — червоний провід, — чорний).

Конструктор ялинка зібраний та готовий до першого офіційного включення! =)

Перше включення
Як бачимо результат виправдавши всі очікування, всі світлодіоди горять і змінюють колір, кожен може світити червоним, зеленим і синім кольором по черзі. На весь процес пішло приблизно години 3-3,5, звичайно, можна було б зібрати швидше, але кожен етап потрібно було фіксувати на фото, а це додатково витрачений час.
Набір добре підійде тим, хто тільки вчиться паяти, хто хоче навчитися бути посидючим і терплячим!

Споживає зовсім нічого, замір показав результат від 0.019 до 0.02 ампер.


На цьому все, всіх із китайським новим роком =))

Додати коментар


Захисний код
Оновити

EcoMonitoring

ЛІЧІЛЬНИК ВІДВІДУВАННЬ

Сьогодні 447
Вчора386
Цього тижня 833
Минулого тижня 2262
Цей місяць 8391
Минулий місяць 9310
За весь час 172425
Ваш IP: 3.135.18.100
Сегодня: 2025-04-28
Пользователей на сайте: 0
Гостей на сайте: 77